Şarkı yayınlama için 10 kolay yol !

0
13968
şarkı yayınlama için demo gönderme
müzik yayınlama ve şarkı yayınlama için yapım şirketleri ile temas kurma!

Bir Şarkı Yayınlama için 10 kolay Yolu sizlerle bu yazımızda paylaşıyoruz. Dilerseniz bu yöntemler üzerinden daha fazla müzik yayınlama gibi işlemlerde yapabilirsiniz.

Bir şarkı yayınlama onu sadece SoundCloud veya iTunes’da kataloğa eklemekten daha fazlasıdır.

En son şarkı yayınlama ile  Apple Music, iTunes, Spotify, Amazon, ve diğerlerine ulaştırabilirsiniz.

Evrensel müzik dağıtımı çok önemlidir, ancak biz burada şarkının yayınlama arkasında yatan stratejilerden bahsediyoruz:

Dinleyicileri nasıl etkilyeceksiniz ve müzik albümlerinizi indirmeleri için onları nasıl ikna edeceksiniz?

Bir müzik albümü prodüksiyonu içerisindeki bir şarkının piyasaya sürülmesi, hedef kitleniz ile olan ilişkiyi nasıl geliştirecek? Bu şarkı, müzik kariyerinizde diğer aşamaya geçmek için nasıl yardımcı olacak?

Bir müzik pazarlama aracı olarak, bir şarkı ile bir çok farklı şeyler yapabilirsiniz ve yayınlanması için bir çok müzik yapım stratejisi kullanabilirsiniz.

Burada seçeneklerin bulunduğu bir liste Beni Dinlet müzik yapım ve müzik PR ekibi tarafından hazır bir şekilde ek tavsiyeler ile sizleri bekliyor ve unutmayın, bu stratejilerin birden fazlasını aynı şarkı için kullanabilirsiniz:

Şarkınız için Video Klip Yayınlayın
Bu yaklaşım ile, şarkınızı YouTube’da ilk kez gösterebilirsinız, belki de ilk defa bir müzik albümü şarkısı olarak resmi bir şarkı klibi (ve sonrasında canlı bir video veya şarkı sözlerinin bulunduğu bir klip), ve YouTube kartlarına katılmak için kullanacaksınız. Kartlar, kısaltmalar veya indirmeyi satın alabildikleri, klip açıklamasında, arkadaşlarınızı eklediğinizden emin olun.

Klipler, tabiki online içeriğin en paylaşılabilenleri arasındadır. Böylelikle hem şarkınız hem de klibiniz güzel ise, şarkınızın yayılması küçük bir adımda gerçekleşecektir. Eğer, yönettiğiniz önemli bir blog varsa ve klibiniz ilk defa orada yayınlanacaksa (bu onlara, sayfanızda bir klip ilk defa belirdiğinde, kısıtlı bir zaman verdiğiniz anlamına gelmektedir).

Klibi Facebook’a da doğrudan yüklediğinizden emin olunuz. Facebook klibinizi onayladığında, kullanıcıların neyden beslendiğini belirlemek için bir platformda oluşacaktır.

Radyo şarkısını Yayınlayın
Etkili radyo reklamları fazla pahalı olabilir, ancak bu şarkı doğru ve destekçisi bir çok başarıya sahipse, bu harcamalar değerli olacaktır. Eğer bir radyo şarkısını yayınladığınızda (düşünün “hit parçalar” genelde 2.5 – 4 dakika arasıdır), amaç, kısa bir süre içerisinde şarkıya uzun süre maruz tutmaktır. Tekrar eden bir şarkı, insan kitlesinin ilgisini çekmek için önemlidir – Eğer şarkı çok güzel bir şarkıysa.

Bir radyo kurucusu olmak için bütçeye gerek yok, siz de yayın rotasına giderek bir el atabilirsiniz. Radyo müzik yayınına sahip olmak için bir sonraki yazımızı dikkat ile incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Derin bir Kesim Yayınlayın
Radyo şarkıları yeni kulaklar yakalamak için idealdir, ancak her zaman, bir süre sonra mevcut hayranlarınızı da yenilemelisiniz.

Ne yaparsanız yapın sizi seven bir halk (sadece en iyi göründüğünüz anlarda değil). Böylelikle kendinizi, ilk potansiyel yayınlarınız için özgür bırakın. Daha uzun veya fazla ilgi gerektiren şarkılar, daha yakın ilgi göstereceklere en iyisini sunacaktır.

Şarkınızı Anlık bir Zevk olarak iTunes’da Yayınlayın
Albümünüz çıkmadan iTunes-ön satışı bir aylık kullanabildiğinizi biliyor musunuz?

Itunes’un ön satış özelliklerinden biri, müşterilere bir şarkıyı hemen indirmelerine izin vermesidir (ve sonrasında tüm albüm, piyasaya sürüldüğü gün, indirilebilmektedir). Peki, şimdi hangi şarkının daha çekici olduğunu düşünün? Radyo şarkısı mı? Sokak şarkısı mı? Yoksa başka bir şarkı mı?

Tamamlanmış Albümünüzde Extra Parça Yayınlayın
Müşterilerinize indirmeleri için veya özellikle CD ve vinil plaklarda, extra parçalar sunmanız, size fazladan bir içerik ve artan satışlar için bir fırsat oluşturacaktır. Canlı beste? Alternatif mix? Demo? Yayınlanmayan bir parça? Bir önceki albümünüzün en sevilen parçasının akustik versiyonu? Bu extra parça, herşeye ulaşmak isteyen, hayranlarınıza hitap edecektir.

Yeni bir Şarkıyı bir Derlemede Yayınlayın
Eğer bir şarkı sadece bir derlemede ortaya çıkıyorsa, teknik bir şarkı olmadığını, düşünüyorum .Yeni bir şarkının size hizmet etmesini sağlamak için küçük bir adım olabilir. Bir çok farklı sanatçı tarafından bestelenme özelliğinin yanı sıra, bu şarkıdan yararlanacaksınız ve ilerde, her daim, kendi albümünüzde onu kullanabileceksiniz.

Serbest bir Şarkı Yayınlayın
Burada bir çok seçeneğiniz var, bunlar:

* Şarkıyı, mail listesine katılmak için bir neden olarak kullanımı

* Yeni şarkının indirme kartlarının, şarkı yayınlama partinize gelen herkese dağıtılması

* Bir blogta yeni şarkınızın ilk defa verilmesi — ve blog okuyucuların şarkıyı ücretsiz indirmesidir.

Şarkıyı “Sızdırın”
Sanatçılar bir bestenin “sızdırılmasını” planlıyorlarsa, şarkının aslında yanlışlıkla sızdırıldığı ve daha yeni yayınlandığını anlaşılmaması için zaman ve dikkat gerekmektedir, böylelikle müzik etkileyici bloggerların doğru ellerine ulaşmakta ve sızdırılan şarkının süper hayranlara duyurulmasına yardımcı olacaktır. Ancak dikkatli olun, eğer sızdırmanın arkasında olduğunuz meydana çıkarsa, bu sahtelik hayranlarınızda kötü bir etki yaratabilecektir.

Bir Remix Yayınlayın
Remixler, enerjisi azalan şarkıya yeni bir hayat vermenizi sağlar, başka tarzlarda çalışan sanatçılarla işbirliği yapmanızı ve ortaya çıkan tüm çapraz promosyonlardan yararlanmanızı sağlar.

Albüm yapmak için bir çok Şarkı Yayınlayın
Bir sanatçı için sıradanlaşan eylemlerden biri, bir yayınlama planı belirlemektir: örneğin, bir yıl boyunca her ay bir şarkı çıkarmak, ve sonrasında hayranların, bir sonraki albümü hangi on besteyi içereceğini, oylamasını istemek. Bu, motive kalmak, hayranların heyecanlı beklentisi ve kendinize yıllar içerisinde yeni bir hedef kitle belirlemeye birkaç şans vermek için harika bir stratejidir.

Sizler için kaleme aldığımız bir şarkıyı yayınlamanın 10 kolay yolunu birlikte profesyonel bir seviyede yönetmek isterseniz Beni Dinlet müzik yapım şirketi ve müzik PR grubu ile iletişime geçmekten çekinmeyin.Müzik yapım ve müzik PR konuları ile ilgili aklınıza takılan soru ve önerileriniz için 24 saat bize iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.Profesyonel bir müzik kariyeri için zaman ve ekonominizi boşa harcamayın.